Skip to content

ceļu muzejs Laipni lūgti

Latvijas ceļinieku dibinātais muzejs ir pirmais Ceļu muzejs Eiropā un pasaulē!

Ceļu muzeja ekspozīcija ir izvietota muižas bijušās dzīvojamās ēkas desmit zālēs un verandā, kā arī Kalna un Lejas ratnīcās. Katrai no muzeja zālēm ir sava tematika, kas vairāk vai mazāk aptver visas ar ceļu un tiltu nozari saistītās tēmas. Šlokenbekas muižas dzīvojamajā ēkā (celta 1841. – 1845.g.) izvietotā ekspozīcija sīkāk vēsta par Latvijas ceļu tīkla un ceļu nozares attīstību. Zālēs izvietotie materiāli stāsta par to, kā ceļš daudzu gadsimtu laikā audzis no takas līdz automaģistrālei, kādi bijuši pirmie baļķu un akmens ceļi, kā arī pirmie ceļu projekti. Interesanti ir mūsu gadsimta sākumā izmantotie ceļu projektēšanas un būvniecības mērinstrumenti.

BILDES

Kalna ratnīcā izvietota zirgu iejūgu un ratu kolekcija, arī zirgu vilkmes ierīces ceļu darbiem. Otrā stāva galerijas 24 vitrīnās ir apskatāmi materiāli par zirgkopību un zirga izmantošanu tautsaimniecībā, par zirgu sportā, mākslā, tautas dziesmās un ticējumos. Savukārt Lejas ratnīcā novietoti dažādi ceļu būves mehānismi. Šeit atrodas arī muzeja lepnums – 1924. gadā izgatavotais firmas “Marshall” tvaika veltnis un Livonijas ūdens ceļu kartes kopija.

 

Darba laiks:

Maijs – Oktobris
1. – slēgts
O.T.C.P. – 9:00 – 16:00
1. Sv. – 10:00 – 17:00

Novembris – Aprīlis
P.O.T.C.P. – 9:00 – 16:00
S.Sv. – slēgts

Ieejas maksa: bez maksas

Maksa par gida pakalpojumiem: gida pakalpojumi – grupām no 10 cilvēkiem, bez maksas; gida pakalpojumi tiek nodrošināti latviešu valodā, angļu un krievu valodās pēc iepriekšēja pieteikuma

Tālrunis: 63182354, e-pasts: muzejs@lvceli.lv

www.celumuzejs.lv